ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

    Kutlama programı, saat 09.30'da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtında Milli Eğitim Müdür V. Hasan Bülbül'ün çelenk sunmasıyla başladı; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla ile devam etti.
Saat 10.00'da Murat Göğebakan Kültür Merkezinde devam eden programda sırasıyla;   - Ceyhan Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Hüseyin Baraday, Şehit Öğretmenlerimiz ve ebediyete irtihal eden tüm Ögretmenlerin ruhları için Kuran-ı  Kerim okudu, tüm katılanlarca Fatiha okundu,    -Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in kutlama mesajı okundu,    -Göreve yeni başlayan öğretmenler adına Ceyhan Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Berna Akbalık konuşma yaptı,    -İlçemizden emekli olmuş Öğretmenler adına  Mehmet Faik Eker konuşmasını yaptı, 
-Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen Şiir Yarışmasında 1. olan Arif Hasan Bilici İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  Öğretmeni Netice Çelik Uyanık'ın eserini Sakarya Ortaokulu Öğretmeni Murat Çağal okudu,   -Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen Kompozisyon Yarışmasında 1. olan Şehit Zeynep Sağır Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bircan Gengeç'in Eserini Altı Ocak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Rabia Yılmaz okudu,   -Adaylığı kalkan genç Öğretmenlerimize, Ceyhan Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ömer Ala tarafından yeminleri ettirildi, 
-Cumhuriyet İlkokulundan Emekli olan Sınıf Öğretmeni/Müdür Yardımcısı Yaşar Güldal, Şehit Fehmi Koç İlkokulundan Emekli olan Sınıf Öğretmeni/Okul Müdürü İsmail Tosun, Remzi Oğuz Arık İlkokulundan Emekli olan Sınıf Öğretmeni Muammer Aslan, İhsan Demirtaş İlkokulundan Emekli olan Sınıf Öğretmeni Kadir Can Gök, Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Emekli olan Emine Özaltın, Şehit İsa Çiçek İlkokulundan Emekli olan Sınıf Öğretmeni Arif Apar, Beş Ocak İlkokulundan Emekli olan Sınıf Öğretmeni Mehmet Faik Eker, Ceyhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Emekli olan Mustafa Karaca, Gazi Ortaokulundan Emekli Olan Nilgün Melike Uzel, 60.Yıl Manas İlkokulundan emekli olan Sınıf Öğretmeni/Okul Müdürü Çetin Ulaş, Şehit İsa Çiçek İlkokulundan Emekli olan Sınıf Öğretmeni Hatice Sönmezler'e Plaketleri  Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz tarafından takdim edildi,    - Ceyhan Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Şehit Öğretmenler Orotoryosu" sunuldu.
Program katılanlar tarafından ilgi ve beğeniyle seyredildi.   

 

25-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-2021

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.