ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Azerbaycan halkının Ulusal Lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 92. yılının anısına Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde etkinlik düzenlendi

Azerbaycan  halkının Ulusal Lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 92. yılının anısına Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde etkinlik düzenlendi

 

 

     Azerbaycan  halkının Ulusal Lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 92. yılının anısına Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde etkinlik düzenlendi. Etkinlik öncesi AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Semender Karabulut, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Ulu, Okul Müdürü Caner Yanmış ve Ceyhan’da farklı okullarda görev yapan idareciler ve öğretmenler öğrencilerin madde bağımlığını resimlerle anlattığı sergiyi gezdi.
     Program saygı duruşunun ardından Azerbaycan Milli Marşı ile İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Türkiye’de Haydar Aliyev’in isminin verildiği üç okuldan birinin de Ceyhan’da olmasından ve bu özel günde burada bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirten AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, "Haydar Aliyev, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, dünyada siyasi, ekonomik ve bölgesel anlamda ciddi bir güç olmasındaki en önemli unsurdur" dedi.
     Her bir milletin tarihinde müstesna rol oynamış, milletinin ve devletinin kaderine yön vermiş kişilerin olduğunu söyleyen Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova ise, "Devirler ve nesiller değişse de hiçbir zaman unutulmayacak büyük liderler vardır. Büyük insanların büyüklüğü yıllar geçtikçe daha çok göz önüne gelmektedir. Bu liderlerden birisi de Azerbaycan halkının Milli Lideri Haydar Aliyev’dir" diye konuştu.
     Şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler eserlerini okumasının ardından ödülleri verildi.
     Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’ya katılımlarından ve hizmetlerinden dolayı Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar tarafından hediye verildi.
     Daha sonra Heydar Aliyev’in doğumunun 92. yılı anısına Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz ile öğrenciler pasta kestiler.

heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  heydar
 heydar  
   
   
   

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.