ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ceyhan’da Tarım İşçisi Ailelerin Çocukları Okulla Buluşturuluyor.

Ceyhan’da Tarım İşçisi Ailelerin Çocukları Okulla Buluşturuluyor.

Ceyhan’da Tarım İşçisi Ailelerin Çocukları Okulla Buluşturuluyor

 

 28-04-2016        Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü´nün Mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocuklarının eğitime erişimi ile  ilgili 2016/5 No’lu Genelgesi doğrultusunda Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mevsimlik Tarım İşçisi Ailelerin Çocuklarını Okulla Buluşturmak İçin Çalışma Başlattı.

          Ceyhan’da özellikle tarım alanlarında ve çevresinde bulunan çadırlarda ikamet eden tarım İşçisi ailelerinin eğitim çağındaki çocuklarının tespiti ve çocukların okula devamı konusunda ikna ziyaretlerinin düzenlenmesi amacıyla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zeliha Altıntaş öncülüğünde kurulan komisyon aileleri ikna için çadırları tek tek geziyor.

         Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Topbaş ve komisyonda görev alan memurlar,   çadırlarda yaşayan ve eğitim çağında bulunan çocukların ailelerini ziyaret etti ve 8 çocuğumuzun okula gönderilmesiyle ilgili olarak çocukların aileleriyle görüştüler.

        Tarım işçisi aileleri ziyareti sırasında Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Topbaş, “Mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocukları bizim çocuklarımız ve onların eğitimleri için engelleri kaldıracağız. ”dedi.

        “İlçemizde Ziyaret Edilmeyecek Çadır Kalmayacak”

        Çocukların eğitiminin aile için öncelikli olması gerektiğini dile getiren Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Topbaş, “Çocuklarımızın okula kazandırılması konusunda çalışma başlattık.İlçemizde ziyaret edilmedik çadır kalmayacak. Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın hassasiyetleri bizim için çok önemli, kendilerinin bu konuya ne kadar duyarlı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bölgemizde bu konuyu önemsiyoruz. Bunun için komisyon kurduk. Mevsimlik Tarım işçisi aileler ile bir araya gelerek onlara bu konunun ciddiyetini anlatıyoruz. Onları eğitimin önemi konusunda bilgilendiriyor ve çocuklarının eğitimi için her türlü yardıma hazır olduğumuzu anlatıyoruz. Şu anda ilçemizde tarım işçilerinin yoğun olarak ikamet ettiği Kızıldere Mahallesi ve Çevretepe Mahallesinde bulunan ailelerle çocukların okula gönderilmesi konusunda görüşmelerimizi sürdürmekteyiz. ”dedi.

        Ziyaret sonunda Topbaş, resmi işlemlerin takibi ve daha fazla çocuğun okula kazandırılması konusunda aile büyüklerinden işbirliği sözü alarak bölgeden ayrıldı.

 

28-04-2016
28-04-2016
28-04-2016
28-04-2016
28-04-2016
28-04-2016
28-04-2016
28-04-2016

 

 

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.