ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’dan Ceyhan ve Yumurtalık İlçeleri Okul Müdürlerine Konferans

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’dan Ceyhan ve Yumurtalık İlçeleri  Okul Müdürlerine Konferans

 

 

07.01.2015 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’dan, yöneticiler buluşuyor çalıştayında Ceyhan ilçesinde Okul Müdürlerine Konferansı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Ceyhan ve Yumurtalık İlçelerindeki tüm okul müdürleri ile bir araya gelerek “Nasıl Yönetici Olmalıyız?” konulu konferansta  bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan toplantıda özellikle yöneticilerin görev yapacakları okullarda ilgililerle istişare ederek karar vermeleri gerektiğini vurgularken, yöneticilerden iletişim hususunda çok dikkatli olmalarını istedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Ceyhan Öğretmenevi Toplantı salonunda bulunan müdürlere okul yöneticiliği, bilgi, birikim, deneyim ve tecrübelerini paylaşırken; “Kurum yöneticilerinin toplumun birebir sıkıntıları ile ilgilenmesi gerekiyor. Yöneticilik ile ilgili kitap okunması yararlı olacaktır. Yarıyıl tatilinde bu konuda okul müdürlerinin tamamına nasıl yönetici olumnması ile ilgili eğitim programı hazırlıklarının tamamlandığı bilgisini verdi.

Dünyada, ülkemizde ve ilimizde birçok insan iletişim problemi yaşıyor. Doğru iletişimle, doğru kararlarla okullarımızda idarecilik yapmalıyız.” tavsiyesinde bulundu.

Okul müdürlerinin ve idarecilerin protokol ve nezaket kurallarına önem vermelerinin altını çizen İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, “Bir okul müdürünün başarısının %60’ı burasıdır. Bu konuda insanlar bizden çok şey bekliyor. Biz yöneticiler giyimimizle, kuşamımızla, duruşumuzla, nezaket ve sosyal hayatımızda veliye, öğretmene ve çocuklarımıza örnek olmalıyız.” şeklindeki ifadesiyle sunumuna devam etti.

Önemsiz gördüğümüz hususların, aslında ne kadar önemli olduğunu verdiği çeşitli örneklerle anlatan İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Akpınar, “Okul yöneticisinin sorunu yerinde çözen problemi önlemek için zamanında harekete geçen bir yapıda olması gerekir. Sosyal hayatta ne kadar olumsuz durumlar olursa olsun çocuklar doğruları bizden görmelidir.” dedi. Bu tür toplantıların faydalarına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, hep beraber bir ekip olduklarını, birlik ve beraberlik duygusu, takım olma bilincini oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Toplantı, okul yöneticilerinin dilek ve temennileri ile son buldu.

il
 il
 il
 il
 il
 il
 il
 ilil
 il
 il
 il
 il
 il
 il
 il
 il
 il
il
il
il
il
il
il
il
il
il
il

 

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.