ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serkan TOPBAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serkan TOPBAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler  Günü Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serkan TOPBAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı;

Eğitime verilecek değer, öğretmenlerin yetiştirilmesine ve geliştirilmesine gösterilecek önem, öğretmenin statüsünün yükseltilmesine gösterilecek hassasiyet, demokrasinin geliştirilmesinin en akılcı yoludur.

            Bir toplumun mühendisi durumundaki öğretmenlerin, diğer meslek gruplarından  farklı olarak  ayrıcalıkları vardır; o da malzemelerinin insan olmasıdır. Öğrencilerimizin akılcı, bilimsel, araştıran, öğrenmek isteyen, bilgiye ulaşabilen, paylaşımcı, İletişim becerisine sahip, ileri teknolojiyi kullanabilen, tamamen bilgiyle donanmış bireyler olarak yetişmeleri çok önemlidir.  

En büyük düşmanımız olan cehaletin yok edilmesi siz öğretmenlerimizin en temel ve en kutsal görevidir. Öğretmen olarak bu bilinç ve sorumlulukla yurdun her köşesinde ve ilimizde aydınlatma görevlerini yılmadan usanmadan yerine getirmektesiniz. 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım! 

Sizlerin özverili çabasıyla bugünlere geldiğimiz gibi, aydınlık yarınlara da yine siz öğretmenlerimizin bu uğurda bir ömür boyu sürdürecekleri çabayla ulaşacağımızın bilincindeyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, yurdun dört bir yanında aydınlanma görevini fedakârca yürüten öğretmenlerimizin ve sizlerin “24 Kasım Öğretmenler Günü" nü kutluyor, hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum.

 

Serkan TOPBAŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.