ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serkan TOPBAŞ´ın Kurban Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serkan TOPBAŞ´ın Kurban Bayramı Mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan TOPBAŞ’ın Kurban Bayramı Mesajı

             Bayramlar; toplumların fertlerinin birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşma, yardımlaşma, birbirlerinin gönlünü alma ve yakınlaşmayı, mutluluk ve sevgiyi, huzuru dolu dolu yaşama günlerdir. 

             Bayramların, millî ve dinî duyguların, inanışların pekişmesi, taze ve canlı tutulması fonksiyonu yanında, toplumun birlik ve beraberliğini sağlamada ve bunun bireylerin bilincinde yer etmesinde de büyük önemi vardır.  

             İnsanlar arasında kaynaşmanın, dostlukları ve ahbaplıkları ilerletmenin bir yolu olarak belli bir öneme sahip oldukları gibi, dinî his ve şuurun sosyal hayatta tazelenmesinin de bir vesilesidir.

             Bayramlar, sosyal dayanışma ve barış şuurunun fertlere kuvvetle hâkim olduğu günlerdir.

             Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz, kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, dargınlıkların bittiği mübarek kurban bayramının öncelikle milletimize, ulusumuza, insanlığa, minnet ve şükran duygularının ifadesi olarak şehit ailelerimize ve gazilerimize, tüm çalışanlarımıza, öğrenci ve velilerimize, İslam alemi ve tüm dünyaya sevgi barış ve huzur getirmesini diliyorum.

 

 Serkan TOPBAŞ
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.