ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan TOPBAŞ’ tan Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan TOPBAŞ’ tan Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan TOPBAŞ 2016 - 2017 Eğitim-Öğretim yılı  birinci dönemin sona ermesi nedeniyle yarıyıl mesajı yayınladı.

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan TOPBAŞ mesajında şunları söyledi: 

       Büyük bir başarı ve özveriyle sürdürülen bir eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunuyoruz.  Öğrencilerimizin ve anne-babaların heyecanla beklediği karnelerle birlikte iki haftalık bir yarıyıl tatil dönemine giriyoruz. Geçen 1.dönem boyunca, göstermiş oldukları çalışmalardan, özveri ve ilgiden dolayı öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi, idarecilerimizi ve müdürlüğümüz çalışanlarını kutluyorum.

       Geleceğimizin teminatı olan siz sevgili çocuklarımız bugün aldığınız karnelerde notlarınız nasıl olursa olsun durumu başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz.

       Kıymetli veliler, çocuklarınızı diğer çocuklarla kıyaslamadan gelişimlerini değerlendiriniz ve destekleyiniz. Olumsuz sözlerle çocuklarımızı küstürmeyiniz. İkinci yarıyılda daha iyiye ulaşmak için veli olarak ne gibi katkı sağlamanız gerektiği konusunda çaba sarf etmelisiniz. Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu gelişimlerinde, okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne-babalarında rolü bulunmaktadır. Çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum.  

       Sevgili öğrenciler, kendinizi her bakımdan yetiştirerek ülkemizi güzel bir geleceğe taşıyacağınıza inancımız sonsuzdur. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Bol bol kitap okuyun ve  boş zamanlarınızı iyi değerlendirin. Bu eğitim öğretim yılının II. dönemini  daha da başarılı geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.