ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Memduh TOPUZ´un Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Memduh TOPUZ´un Yıl Sonu Mesajı

 

 

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

Bugün 2014 - 2015 Öğretim Yılını huzur içinde bitirdik. Bu yıl ilçemizde Eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından oldukça başarılı bir yıl olmuştur. Bu başarılı ve huzur dolu bir yılın yaşanmasına katkıda bulunan başta İlçe Kaymakamımıza Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, Sağlık Grup Başkanımıza, İlçe Gençlik ve spor Müdürümüze, İlçe Tarım müdürümüze, Okul Müdürü ve idareci arkadaşlarımıza Eğitimin temel taşı olan öğretmenlerimize aile birliği üyelerimize,  bize destek olan Eğitim Hayırseverlerine ve Eğitime gönül veren herkese şükranlarımı arz ediyorum

 

Geleceğimizin teminatı Sevgili Öğrenciler;

Bir öğretim yılını en iyi şekilde değerlendirenler başarılı bir karneyle bir üst sınıfa geçecek veya okulundan mezun olacaklardır. Böylece hem anne ve babalarını hem de yakınlarını sevindirecek ve rahat bir tatil yapma hakkı kazanmış olacaklardır. Bazılarınız ise çeşitli nedenlerle başarısız olduğundan  hem üzülecek ve hem de üzeceksiniz. Ama Başarısızlığın bir kader olmadığını bilerek önümüzdeki tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalısınız. Yani hem tatilinizi yapacak hem de planlı bir program dahilinde başarısız olduğunuz derslere çalışmalısınız. Bilin ki çalışan her zaman kazanır

 

Kıymetli veliler;

 Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız olan çocuklarımıza sert ve kaba davranışlarda bulunmayalım. Düşük notun her zaman düzeltilebileceği, fakat kırılan kalbin düzeltilmesinin ise çok zor olacağı anlayışı ile yaklaşarak onlara her yönden destek olmanızı, hoş görüyle karşılamanızı tavsiye ediyorum. 

 

 Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, Okul müdürü müdür yardımcıları, öğretmenlerimize ve okulda görev yapan tüm personelimize, Çocuklarımızın daha iyi yetişmelerini, vatana, millete ve ailelerine daha yararlı evlat olmalarını sağladıkları için şükranlarımı arz ederken saygı değer velilerimize çocuklarının geleceği için Okullarımıza sağladıkları destek ve yardımlar için teşekkür eder başarı ve mutluluk diliyor saygılar sunuyorum.

 

Memduh TOPUZ

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.