ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Memduh TOPUZ´un I. Yarıyıl Sonu Mesajı

İlçe Milli  Eğitim Müdürü Sn.Memduh TOPUZ´un I. Yarıyıl Sonu Mesajı

Eğitim süreci, bizleri mutluluğa ulaştıracak bir yaşam tarzıdır. Bu süreçte en önemli payın sahibi öğrenci, öğretmen ve veli eğitimin ayrılmaz parçasıdır. Eğitimin paydaşları olarak attığımız her adım, zorunlulukların ve kaygıların eseri değil, bilginin ve sevginin meyvesidir.

           Eğitimde başarı, Ulu Önder ATATÜRK’ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”veciz sözünde ifadesini bulan top yekûn kalkınmanın adıdır.            Geleceğe umutla, fedakârlıkla koşan eğitim ailesinin fertleri olarak hedefimiz; yüreklerimizin ve zihinlerimizin emeği ile büyüttüğümüz göz bebeğimiz yavrularımızı en ideal yarınlara kavuşturmaktır.

         Bugün, güzel bir geleceğe biraz daha yaklaştığımız tatlı bir heyecanı yaşıyoruz. Gelecek; velilerimizin omuzlarında, öğretmenlerimizin avuçlarında, öğrencilerimizin ufuklarındadır. Ortak hedef, ortak çaba başarının anahtarıdır.

          Eğitimin bir geleneği haline gelen karneler, öğrencilerimizi yeni döneme motive edecek sembolik araçlar olarak kabul edilmelidir. Çünkü her öğrenci ayrı bir değer, keşfedilmeyi bekleyen emsalsiz bir cevherdir.

 Veliler olarak çocuklarımıza yapacağımız en önemli katkının, onları her yönüyle tanımak için, onlara vakit ayırmak olduğunu unutmamalıyız. Sevgimizi ve ilgimizi paylaşmak onlara en büyük desteğimiz olacaktır

Bu anlamda yarıyıl tatili, eğitimin tüm paydaşları olarak tutumlarımızı gözden geçirmemiz için önemli bir fırsattır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza da yarıyıl tatilinde kültürel ve sosyal ortamlarda bulunmalarını, internetin ve televizyonun olumsuz yönlerinden korunmalarını, bol bol kitap okumalarını öneriyorum. Çünkü kitap okuyan öğrenci hep bir adım öndedir.

            Bu duygu ve düşüncelerle; sevgili öğrencilerimizi, değerli eğitim çalışanlarımızı ve fedakâr velilerimizi başarılı bir eğitim öğretim dönemi nedeniyle tebrik ediyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, saygılar sunuyorum.

Memduh TOPUZ

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.