ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat KOÇER´in Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat KOÇER´in Yarıyıl Tatili Mesajı

Büyük bir umut ve heyecanla başladığımız eğitim ve öğretim yılının birinci dönemini 18 Ocak 2019 tarihi itibari huzur içinde tamamlamış olmanın sevincini yaşıyoruz. Hedefimiz, öğrencilerimizin her dönem başarılı ve iyi eğitimli olmalarına imkân sağlamak, vatanına, milletine, bayrağına bağlı, ahlaklı, erdemli, yeniliğe açık, çağa ayak uydurabilen, bilimin imkânlarını sonuna kadar kullanan, araştıran ve sorgulayan nesiller yetiştirmektir.Planlı ve programlı bir şekilde, azim ve gayretle çalışılması elbette başarıyı getirecek, bu başarılar daha büyük ve güzel hedefler için bize güç verecektir.

Sevgili öğrencilerimiz; 

Karneleriniz sizin şahsiyetinizin veya zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın neticesidir ve başarılarınızın değerlendirilmesinde sadece bir araçtır. Bir dönem boyunca yeni bilgi ve becerilerle birçok şey öğrendiniz, fazlasıyla, eksiğiyle biten bu dönemin sonundaki yarıyıl tatilinizde iyice dinlenmenizi, dinlenirken ailelerinizle birlikte bilime, sanata, spora ve sosyal etkinliklere de zaman ayırmanızı tavsiye ediyorum.

Değerli Öğretmenler;

Türlü fedakârlıklar ve üstün gayretlerle bir dönem boyunca öğrencilerimize en iyiyi, en doğruyu öğretmeye çalıştınız ve yoruldunuz. Bu yorgunluğun kutsal bir yorgunluk olduğunu yıllar sonra öğrencilerinizi güzel yerlerde görünce daha iyi anlayacaksınız.  

Değerli velilerimiz; 

Bir dönem boyunca sizlerde öğrencilerinizle birlikte yoruldunuz, sevindiniz veya üzüldünüz. Unutmayın alınan karneler öğrencilerinizin durumunu gösterdiği gibi sizi de yansıtmaktadır. Bu karnelerden bizler de eksikliklerimizi çıkarıp telafi etmeliyiz. Çocuklarınızın başarısızlıklarını bir sorun haline getirmeyip, bunun çözümü için çaba sarf etmeniz yerinde olacaktır. Tatil boyunca öğrencilerimizin faydalı zamanlar geçirebilmeleri için onlara yardımcı olunuz.  

Unutmayınız ki!

Eğitimli olmak “bir artı bir eşittir iki” işlemini bilmek, ismini mükemmel yazmak ya da Türkiye’deki tüm şehirleri ezberlemek değildir. Önemli bilim insanları, insanlığa ışık saçan düşünürler, yenilikçi zihinler yetiştirmeliyiz. Oldukça zengin hayal gücüne sahip olan evlatlarımızı kısıtlamamalı ve geleceğimizi israf etmemeliyiz.  

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan değerli velilerimizi gayretlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.  

Bu vesileyle tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller dilerim.  

Murat KOÇER 

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü

18-01-201918-01-2019

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.