ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KOÇER´in Dünya Engelliler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KOÇER´in Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında almış olduğu kararın ardından tüm dünya'da olduğu gibi ülkemizde de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak anılmakta, bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenlenerek engelli bireylerin günlük hayatta yaşamış olduğu zorluklara farkındalık yaratılmaya çalışılmaktadır.

Devletimiz, engeli olan vatandaşlarımıza yönelik, eğitim, sağlık, meslek edindirme gibi maddi ve manevi birçok alanda yasal düzenlemeler getirmiş, engelli bireylerin sosyal hayata uyumları konusunda birçok çalışmayı uygulamaya geçirmiştir.

İlçemizde de Müdürlüğümüze bağlı, Tekfen 1. ve 2. kademe Özel Eğitim Uygulama Okulu, Ceyhan 3. Kademe Özel Eğitim Uygulama Okulu ile özel eğitim okul ve kurumlarımız aracılığıyla, özel gereksinimi olan öğrencilerimize ve yetişkinlerimize; hayata tutunabilmeleri ve daha başarılı olmaları için her türlü ihtiyacı giderme noktasında eğitim hizmeti sunulmaktadır.

İlçemizde ki okul ve kurumlarda eğitim gören öğrencilerimizin çalışmaları, engelli bireylerimizin kendilerine imkân sağlandığı takdirde, kendilerini en iyi şekilde ifade edebileceklerinin göstergesidir. Eğitimciler olarak, Bakanlığımızın 2023 hedefleri doğrultusunda nitelikli özel eğitim hizmetlerinden ihtiyacı olan tüm bireylerin faydalanabileceği hale gelmesi, önyargıların ve olumsuz tutumların ortadan kalkması için Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ailelerine ve öğretmenlerimize de teşekkür ederim.

 

Murat KOÇER

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü

03-12-2018

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.