ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KOÇER'in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KOÇER'in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sayın Velilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz Ve Ülkemizin Aydınlık Geleceği Sevgili Öğrencilerimiz,


Yaz tatilin ardından yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz, Öğrencilerin, öğretmenlerin, yöneticilerin, velilerin ve tüm eğitim personellerinin büyük emek sarf edecekleri ve fedakârlıklarıyla donatacakları 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Ceyhan'ımızda da huzur dolu, hoşgörü, sevgi ve dayanışma içerisinde geçirilmesi en büyük arzumuzdur.

 

Geleceğimizin, ülkemizin ve Ceyhan'ımızın teminatı siz sevgili öğrencilerimizin hem okullarımızda hem de aile içerisinde aldığı eğitim ve bilgi ışığında, ülkemizin gelişmesinde en büyük katkıyı yapacağına gönülden inanıyoruz. Ülkemizin ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanda dünyada adından söz ettirmesi siz öğrencilerin, sizleri yetiştiren öğretmenler ile anne ve babalarınız sayesinde olacaktır.

 

Öğrencilerimizin ezberden uzak, bilgiyi özümseyen, gerçek hayata uyarlayan ve davranış şekline dönüştürülebileceği bir eğitim almalarını çok önemsiyoruz. Bu amaç doğrultusunda yetişen çocuklarımızı geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlayabiliriz. Unutulmamalıdır ki öğrencilerimizin sadece sınavlardan aldıkları yüksek notlar, onların başarılarını göstermemektir; Alınan notların bitirilen okulların elde edilen diplomaların yaşam başarısına dönüşebilmesi için sorumluluk alabilen, çalışkan ve üretken 21.yüzyıl becerileri ile donanmış özgüvenli dünya ile rekabet etme azmi olan donanımlı nesilleri yetiştirmek zorundayız.

 

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacı doğrultusunda hedefimiz çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Bu doğrultuda gerek Ceyhan içerisinde yapacağımız hizmet içi eğitimler gerek yurtdışında alacağımız eğitimler       

( Erasmus+) sayesinde öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacağız.

 

 Öğrencilerimizin geleceği ve eğitim öğretim yılının daha verimli geçmesi için gerekli Stratejik Planlarımızı yaptığımızı ve tüm yaz çalışarak okullarımızın fiziksel durumunu imkanlarımız ölçüsünde hazır hale getirdiğimizi belirtmek isterim. Okullarımızın gereken onarımları yapılıp eksiklikler en aza indirilerek gerekli çalışmalar yapıldı. Amacımız çocuklarımızın okullarımızın imkânlarından daha fazla faydalanmalarını sağlayarak onları vatana ve millete hayırlı bir birey olarak yetiştirmektir.

 

Çocuklarımızın vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere saygılı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Hedeflerimiz doğrultusunda, eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve eksiklerimizi tamamlamak için gerek Devletimiz, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum örgütleri ile iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


Sevgili Öğrenciler,

Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutluluktur. Okulda hem yeni bilgiler öğrenecek hem de çok eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Size her zaman güvendiğimi bilmenizi isterim. 

Sizleri iyi yetişmiş birer birey olarak modern bilime dayalı bilgi üreten ve bu bilgileri gelişen teknoloji ile ekonomik yararlılığa çeviren, öz güveni yüksek bireyler olarak görmekten onur duyacağım.

 

Değerli Veliler,


Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. Bunları yaparken okul-aile iş birliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum. Bu amaçla yıl içinde okul idareci ve öğretmenlerimiz ile beraber sizlerin çayını içmeye geleceğimizi ve büyük bir aile olduğumuzu tekrardan belirtmek isterim.

 

Üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisi de güvenli eğitimdir.  Bu amaçla emniyet teşkilatlarımız ile iletişim içerisinde olarak gerekli tedbirlerin alındığı ve alınmaya devam edeceğimizi siz sevgili velilerimize bildirmek isterim.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Sayın bakanımızın da dediği gibi, sadece öğrencilerimiz değil; hepimiz sizlere emanetiz. Her alanda değişimi ve dönüşümü fırsat bilip gelişmenin yönünü ve niteliğini belirleyerek, dünyadaki saygınlığımızı yetiştireceğiniz öğrenciler sayesinde artırmak en önemli görevinizdir.

Bu süreçte öğrencilerimizin zihinsel, sosyal ve duygusal yönden öğrenim hayatını hazırlamak ve sürdürmek siz değerli öğretmenlerimiz ve velilerimizin sorumluluğundadır. Her zaman olduğu gibi sizlerin desteği ile bu eğitim öğretim yılında da başarılara hep birlikte imza atacağımıza eminim.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; o da çalışkan olmak." Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlı olması dileklerimle.


Murat KOÇER

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.