ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan TOPBAŞ´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan TOPBAŞ´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

17-09-2017

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SERKAN TOPBAŞ´IN 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

 

"Çok Kıymetli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Anne Babalar, Sevgili Öğrencilerim,

2017 - 2018 Eğitim-Öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlıyor. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ilçemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.

Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi, İlçemizde de 36.394 öğrenci, 1874 derslik ve 1846 öğretmenle, büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, bireylerin ve dolayısıyla da gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Bundan dolayıdır ki bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse, eğitime o kadar önem vermek durumundadır.

Daha mutlu ve başarılı yarınların kurulmasında, büyük katkısı olan eğitimin üzerinde hassasiyetle durulması ve elbirliği ile sahiplenilmesi gereken uzun bir süreci kapsamaktadır. Devletimiz bu anlayıştan yola çıkarak 2023 hedefleri doğrultusunda, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun bir biçimde yetişmeleri için bütün imkânları seferber etmektedir. 
Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle okuyup araştıran ve araştırdığı bilgi ve birikimini uygulayan, ortamının şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan genç bireyler yetiştirebilmektir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitim hayatını tamamlamaları için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum."

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 613 27 81 ve 322 613 12 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.