ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan TOPBAŞ´ın Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan TOPBAŞ´ın Yıl Sonu Mesajı

 

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

 

İlçemizde 131 okulda, 1.652 derslikte, 2.106 öğretmenle 36.287 öğrenciye eğitim verdiğimiz 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılını bugün tamamlamış bulunuyoruz.

Yıl boyunca eğitim öğretim faaliyetleri, sosyal etkinlikler, yarışmalar ve projeler için çaba gösteren, çalışan herkese, bütün yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bu başarılı ve huzur dolu yılın yaşanmasında katkıda bulunan tüm paydaşlarımıza, kurumlara ve kuruluşlara şükranlarımı arz ediyorum.

 

Kıymetli Veliler,

 

Doğduğu günden bu yana her zaman, her acıda, her mutlulukta yanlarında olduğunuz evlatlarınızın bugün de karne heyecanını paylaşıyorsunuz. Her konuda olduğu gibi okul hayatında da siz onların en büyük destekçilerisiniz. Çocuklarınızın ilk öğretmeni sizsiniz, onlar sizin ayak izlerinizi takip ederek büyüyorlar. Siz yanlarında olun,  arkalarında olun ama lütfen önlerinde olmayın. Bireysel gelişimleri için alan açın, onların kendi hayallerine ulaşması için ellerinden tutun; sizin hayallerinizi yaşaması için zorlamayın. Onlar sizin için her haliyle en kıymetli, biz bunu biliyoruz.

Değerli Veliler, yıl boyunca evlatlarınızla birlikte siz de yoruldunuz. Umuyorum çocuklarınızın başarılarına ortak olacağınız bir karne günüdür. Hatırlatmak isterim ki karne sadece bir yıllık performansı ortaya koyar çocuğunuzun başarı düzeyini salt karne notu belirleyemez. Her çocuğun meyilli olduğu başarıyı yakalayacağı bir alan vardır. Sizlere de biz eğitimcilere de düşen bu alanı bulmak, çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda yönlendirmektir.

 

 

  Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler,

 

Çok çalışarak ve yorularak bu eğitim öğretim yılının sonuna geldiniz. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmeli, dinlenirken de kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almalı, bol bol kitap okumalısınız. Bu etkinliklerin sizlere yeni ufuklar açacağını ve gelişiminize değerli bir katkı sağlayacağını unutmamalısınız. Bu sebeple okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Yarınlarımıza yön verecek siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hâkim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi bizim için ve geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır.

 

 

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler, huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyor,  hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

 

Serkan TOPBAŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

08-06-201808-06-2018 

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 200 9850

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.