ADANA CEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Mayıs 1919'da İstanbul'dan yola çıkarak 19 Mayıs 1919'da Samsuna ulaşmasıyla başlayan "Milli Mücadele'nin Yüzüncü Yılı" coşkuyla kutlandı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

"Milli Mücadele'nin Yüzüncü Yılı" kutlamaları Kaymakamlık önü Cumhuriyet Meydanında Gençlik Yürüyüşüyle başladı.

DEV TÜRK BAYRAĞIYLA GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Kaymakamlık önü Cumhuriyet Meydanında başlayan gençlik yürüyüşü, Kasım Garipoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Trampet takımı eşliğinde tüm okul öğrencilerinin katılımıyla Büyük Atatürk Parkında son buldu. Protokol Üyeleri, vatandaşlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar dev Türk Bayrağıyla Kızılay Caddesi ve Atatürk Caddesi'ni takiben Büyük Atatürk Parkı'na kadar yürüdüler.

ATATÜRK PARKINDA GÖSTERİLERE YOĞUN İLGİ

Büyük Atatürk Parkı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla etkinlikler başladı. Ceyhan Gençlik ve Spor Müdürü Caner Taymış'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından törenlere geçildi. Törende "Atatürk ve 19 Mayıs" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında derceye girenler eserlerini okudu. Halk oyunları ekiplerinin gösterilerini sunmasının ardından Karate ve Muay Thai gösterileri ile etkinlikler devam etti. Spor etkinlikleri ile devam eden kutlamalar etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Hükümet Caddesi No 18 Ceyhan / ADANA - 322 200 9850

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.